25 Ağustos 2016 Perşembe

'Bu da burada dursun' postu

Araya altı ay girmeden geri dönmüşüm sevgili blog.

Araya altı ay girmedi ama çoook şeyler girdi. Evden uzakta geçirilen 1.5 ay girdi mesela, bir darbe girişimi girdi, anneanneye, babaanneye doyamadan tatilin bitmesi girdi.. Hasret giderebildiğimiz dostların sevinci, yüzünü göremeden dönüp geldiğimiz arkadaşlarımızın hüznü girdi..

Kürkçü dükkanına döndük sonunda. Geçen yaza kıyasla ne çok anı, ne çok güzel an biriktirip döndüğümüzü de dönünce anladık.

Gelir gelmez de kolları sıvayıp Can'in bezini çıkardık. Eh anca oldu bizde. Geç oldu, güç de oluyor aslına bakarsanız. Arda'nın bana hiç yaşatmadığı tüm zorlukları yaşatıyor bu sıpa, eksik kalma diyor, bak bir de böylesi var diyor. Diyor da diyor..

Çocuğumun da hakkını yemeyeceğim 3 günde çiş mevzuunu çözdü, hatta zaten çözmüştü de o popoyu bezsiz ne lazımlığa ne tuvalete koymak istemiyordu. Az gözyaşlı, az oyunlu hallettik bitti.

Pekiii bu kaka mevzuu ne olacak? Zaten zor yapılan, şimdi bir de tuttuğu, beze dahi yapmak istemediği o kakalar? Var mı fikri olan?

Valla benim yok.

Okuyorum, soruyorum hep aynı yere geliyorum: Bağırsak çalıştıran şeyler yesin (ki zaten bu çocuk et yemez tavuk yemez, sebze delisi, ona rağmen zor ), zorlamayın isterse bezine yapsın, yeter ki yapsın..

Buraya kadar tamam, yapmak da nispeten kolay. Peki ama 'Madem kakamı beze yapıyorum, çişimi neden yapamam?'  diyen bir çocuğa ne dersiniz?

Halihazırda tek ayak üzerinde onlarca yalan uydurabilen bir anne oldum çıktım. Bir numaraları atmasyonum da 'Kaka bezi o çocuğum ona çiş yapılmıyor!' Olur mu? Olmuyor, olmadı.

Can şimdilik çişini söyleyen, tuvalete yapan, neredeyse hiç altına kaçırmayan ama kakasını da sonuna kadar tutup, beze dahi ağlayarak yapan, 3 yaşında bir erkek çocuğu olarak okula başlayacak.
Ve biliyorum nurtopu gibi onlarca maceramız olacak.

Buraya çocuğumun çiş-kaka notunu da düştüğüme göre, buna da şükür, çok şükür der kaçarım, zira çocuğuma lifli ara öğün hazırlayacağım..:)
1 yorum:

Fatma dedi ki...

Merhaba, kolay gelsin.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails