2 Kasım 2009 Pazartesi

Naylon Torbadan Kurtulmaya Doğru Bir Adım

Bir kaç ay önceydi heralde eski evimizin depo gibi kullanılan küçük alanında gereğinden çok poşet biriktiğini ve elimize ayağımıza dolanarak aradığımız şeyi de poşetlerin arasından seçmeye çalıştığımızı farkettiğimiz gün hepsini derleyip toplayıp atmıştık evden. Sonra uzunca bir süre eve giren posetleri de çöplerle birlikte attım ama bunun sonu yok gerçekten. Benim evimden temizlenen poşetler dışarıda bir yerlerde birikmeye devam ediyorlar.  


Tam da bu sırada, yani biz evdeki posetlerden kurtulmaya çalışırken :) http://pazarfilesi.blogspot.com/ adresine rastladım. Pek de hoşuma gitti bu fikir ve
bir deneme yapmak amaçlı geçenlerde alışveriş yaparken denedim poşetsiz eve dönmeyi. Omuzuma asılacak cinsten iki tane kumaş alışveriş çantası edindim, pek de ucuza üstelik. Girdiğim mağazaların kasalarında poşet istemediğimi söyleyip aldıklarımı bu çantalarla taşıdım eve.


Paket yapanların bazıları alışveriş çantalarıma gülümsedi, bazıları poset almayın bizim için daha iyi dedi..E maliyet tabi bir yerde onlar için :) Aldıklarımı evde boşaltmak ise en azından daha sessiz bir eylemdi :))

Şimdi evdeki büyük adamı ikna etmeye çalışacağım posetsiz alışve
rişe nede olsa çoğu market ve pazar alışverişimizi o yapıyor. Ve hala poset var evimizde tabii, eğer alışabilirsek bu bez çanta olayına onları da temizleyebiliriz evimizden. Şimdilik karton torbaları saklıyorum sadece, çöp için de çöp poşeti kullanıyorum.

Son olarak Optimum un en alt katında küçük renkli fileler gördüm meraklısına. Pek güzellerdi ama kullanışı bez çantalar kadar rahat olur mu bilemediğimden almayı düşünmedim.

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails